خورشید خانوم
« قبلی | صفحه اول | بعدی »

May 16, 2005


بخونين و لذت ببرين:


"...به گزارش خبرنگار ايلنا, دكتر محمدرضا راه چمني, رييس سازمان بهزيستي، در جمع خبرنگاران، گفت: تشكيل خانه‏هاي امن زنان نبايد در كشور نهادينه شود و راه‏اندازي چنين اماكني در كشور ضرورت ندارد.
خانه‏هاي امن زنان با هدف ساماندهي زناني كه خانه شوهر را بر اثر نزاع خانوادگي ترك كرده‏اند، راه‏اندازي شده, اما نبايد در اين زمينه اطلاع‏رساني شود. راه چمني معتقد است؛ تبليغات در اين زمينه باعث گسترش نزاع‏هاي خانوادگي مي‏شود و هر زني با كوچكترين نزاعي خانه را ترك خواهد كرد. وي خاطرنشان كرد: وزارت كشور نبايد طرح‏هايي مثل خانه‏هاي امن زنان را مطرح كند، زيرا اين طرح باعث تشديد منازعات خانوادگي مي‏شود..."


بعد از عشرت جون و ساير بر و بکس فراکسيون زنان مجلس هفتم، چشممون به جمال آقای راه چمنی روشن شد. من دورم شايد خبر نشدم اصلا تو ايران خانه امنی هم تازگی ها درست شده. اما اين حرف آقای راه چمنی هم مثل اين می مونه که بگيم اتوبان نسازيم و مشکل ترافيک رو حل نکنيم چون اگه اين کارو بکنيم اونوقت خيابونا خلوت تر می شن و ماشين ها تند تر می رن و تصادف بيشتر می شه.


آقای راه چمنی، برای کم کردن نزاع های خانگی به چيزهايی فرای نبودن خانه های امن احتياج هست. جامعه افسرده، عدم امنيت شغلی، فقر، ترافيک، نبود آموزش های لازم و بستر سازی فرهنگی، مردسالاری و در بعضی موارد زن سالاری، مشکلات جنسی و نبود آموزش های لازم برای حلشون و هزار تا چيز ديگه هست که باعث نزاع های خانوادگی می شه و تازه همه اين ها هم که درست باشه، باز هم نزاع های خانگی تا حدی خواهند بود. حالا شما از ميون همه کارهايی که می شه کرد برای کم کردن نزاع های خانگی چسبيدين به اينکه خانه های امن نهادينه نشن؟ حالا مگه چند تا خانه امن تو ايران هفتاد ميليونی درست کردين که خطر نهادينه شدنشون وجود داره؟ راستی آقای راه چمنی اصلا شما می دونين خانه امن يعنی چی و برای چی ساخته می شه؟ به نظر شما زنی که از شوهرش کتک می خوره و هيچ جايی رو نداره که بره بايد بمونه و باز هم کتک بخوره که خدايی نکرده نزاع های خانگی زياد نشه؟ به نظر شما زن ها مريضن که با يه نزاع کوچيک خونه رو ترک کنن؟ منظورتون از نزاع کوچيک راستی چيه؟ يعنی يه کتک کوچيک؟ يه بادمجون کوچيک دور چشم؟ يه مشت و لگد کوچيک؟ منظورتون از هر زنی يعنی چی؟ يعنی همه زنای ايران رو شما می شناسين و تو يه دسته قرار می دين؟


آقای راه چمنی من اگه جای شما بودم يه عذر خواهی گنده می کردم برای اين سوتی و يه استعفای کوچيک هم می دادم!


------
کمی مرتبط به اين مطلب:
کتک می زنم، پس خیلی مردم! - امشاسپندان
 

RSS Feed
Add to Google Reader or Homepage