خورشید خانوم
« قبلی | صفحه اول | بعدی »

June 23, 2009


those were the days...


تو وبلاگ کلاشینکف دیجیتال ویدیوهایی که گرفته بود از شب های انتخابات رو نگاه می کردم، این ویدیوی آواز خوندن طرفدارای احمدی نژاد تو خیابون، ویدیوی رقص طرفدارای موسوی تو خیابون، ویدیوی رقص لری طرفدارای کروبی. چه قری می دادن. چه همه خوشحال و امیدوار بودن. کسی فکر می کرد این بدن هایی که اینطور خوشحال قر می دن چندروز بعدش زیر باتوم له و لورده می شن یا حتی برای همیشه بی حرکت می مونن؟


انگار صد سال گذشته از اون موقع. چقدر دور از ذهن به نظر میان حالا اون روزا و شبا. چقدر دیر گذشته این چند روز.


با بعضی دوستام که ایرانن حرف می زنم، می گن دیگه قضیه رای دادن نیست برامون، قضیه موسوی و کروبی نیست، قضیه هویتمونه، تحقیری که شدیم. و من باید نگران نگاه کنم به گوگل ریدرهاشون ببینم امروز چیزی به اشتراک می ذارن یا نه، و با غصه نگاه کنم به گوگل ریدر اونهایی که تعداد به اشتراک گذاشته شده هاشون ثابت مونده و نگران چراغ های خاموش گوگل تاک باشم. راستی اوضاع زندانی ها تو شهرستان ها چطوره؟ زندان لاکان چه جور جاییه؟ می گن مجتبی رو بردن زندان لاکان...


***


مردم سر کوچه ای که ندا کشته شده گل می ذارن. عکس ها رو اینجا ببینین.


***


همینطوری بی ربط، اگه خواستین یه خورده مختون باد بخوره با چیزی به جز مسائل مربوط به این روزا، این پرونده شورش های ماه مه 1968 رادیو زمانه که پارسال منتشر شد (به مناسبت چهلمین سالگرد مه 68) خوندنیه. مخصوصا روزانه های رضا دانشور که سی و یک روز به تعداد روزای ماه مه وقایع اون موقع رو روایت کرده. (دو قسمت آخرش تو این لینکی که دادم نیست ولی اینجا پیدا می شن.) من فایل های صدای برنامه های دانشور رو می ذارم بخونه یه خورده آروم می گیرم. اینجا لینک های بیشتری در مورد مه 68 جمع آوری شده.


این هم برای گوش دادن: Yasmin Levy - La Alegria 

RSS Feed
Add to Google Reader or Homepage