خورشید خانوم
« قبلی | صفحه اول | بعدی »

April 27, 2010


در راستای واکنش ها به مطلب شادی صدر در نقد ماجرای ممه لرزه و نقد حامد قدوسی به شادی و غیره


از گودر:


یه چی بگم حالا که خون رفقای مردمون سر مقاله شادی به جوش اومده؟ چطوریه که من "خیلی"* ندیدم موارد زیادی رو که "بیشتر" مردهای دور و برمون سرماجراهای ظلم به زنا و مشکلاتی که زن ها دارن و تبعیض های جنسیتی و اینا خیلی متحدانه "واکنش های سریع" نشون بدن مگر در مواقعی که یه یادداشتی یهویی تند به همه مردا بتوپه؟ (نمونه دیگه اش یکی از یادداشت های فاطمه صادقی بود.) یعنی اصلا بگیریم حرف حامد قدوسی درست که شادی جنرالایز کرده، یعنی حالا بزرگترین درد ما یا بزرگترین نکته نوشته شادی همین بود که اینقدر واکنش نشون دادن مردها؟ این خودش احیانا این شبهه رو ایجاد نمی کنه که نخوت و خودبزرگ بینی و خودباحال بینی در "برخی" مردان ما اونقدر زیاده که دردهای یک نوشته رو می تونن به راحتی نادیده بگیرن ولی خیلی جدی و گسترده به ایراد فرمی مطلب بپردازن؟ این همه شادی مطلب نوشته در مورد نقض حقوق زنا، نقض حقوق بشر، سنگسار، حجاب، و و و ... من تا حالا ندیده بودم "بیشتر" مردهای دور و برم اینقدر جدی توجه کنن به نوشته هاش و کامنت بذارن و نقد بنویسن که الان فقط به خاطر جنرالایز کردن نوشته اش دارن توجه می کنن و نکته های دیگه مطلبش رو نادیده می گیرن. این فکر می کنین چی می گه در مورد بعضی از شماها به بعضی از ماها؟


یه سوال دیگه هم دارم. این آقای امام جمعه بحث زِنا کرده بود. چند نفر از شما مردها که ادعا می کنین که خیلی کارتون درسته در مورد قضیه زنِا اوکی هستین و به یه زن حق می دین که با بدن خودش هر کاری دلش می خواد بکنه؟ هی می نویسین پای اون مطلب شادی که خودتون و بقیه نگاه سکسیستی ندارین به زن ها و شادی به شما توهین کرده. می دونین خود من به شخصه چه رفتارهایی از آدم هایی شبیه خود شما، تو همین دسته بندی خودتون با تحصیلات و طبقه اجتماعی شما در همین فضای مجازی دیدم فقط به خاطر اینکه کلیشه های زن نجیب و پاک رو رعایت نکردم؟ باور کنین اونقدر هم که فکر می کنین این دسته بندی ها چیز عجیبی نیست. همه چیز به متلک محدود نمی شه. اکثر شما مردهای عزیزی که خیلی هم بهتون ارادت دارم یه خط قرمزی دارین بالاخره واسه خودتون و ته ته ذهنتون واقعا به یه زن حق نمی دین که هرکاری دلش خواست با بدنش بکنه و روش برچسب می ذارین و پشت سرش حرف می زنین و واژه های تحقیر آمیز جنسی به کار می برین که ممکنه فحش های مرسوم نباشن و خیلی هم مودبانه باشن ولی تاثیرشون خیلی داغون کننده تره. حالا ساده ترهاتون اگه زنی چاک سینه اش بیرون باشه و رژ قرمز بزنه و لنگ و پاچه اش بیرون باشه می گرخین، یه خورده روشنفکرترهاتون اگه یه زنی با چند تا مرد لاس بزنه یا بخوابه یا مثلا با دوست دختر تون بخوابه یا اگه زنتون یا دوست دخترتون باشه بره سراغ کس دیگه ای و ... (و من بدترین رفتارهای تحقیر آمیز سکسیست رو از باحالترین شما دیدم در مواردی که اصلا فکرش رو هم نمی کردم.)


پ.ن. من البته به نوشته شادی نقد های دیگه ای دارم و الان اومدم کامنت های مطلبش رو بخونم که بعد یه نقد کوچیکی به مطلبش بنویسم که این واکنش های مردان غیرتمند رو دیدم و دیدم نمی شه چیزی ننویسم. این همه نکته جالب داشت مطلب شادی که می شد روشون بحث کرد و حالا تحت الشعاع این قرار گرفته که رفقای عزیز ما به تیریج قباشون برخورده! (ناراحت نشین ها فک کنم اکثرتون بدونین من به مردها خیلی هم ارادت دارم! جنرالایز هم نکردم.) 

RSS Feed
Add to Google Reader or Homepage